SSS

SIKÇA SORULAN SORULAR

Okulumuz sabah 7:30 ile akşam 19:00 saatleri arası açıktır.

Çocuklarımızın öğretmenleri ile programları saat 18:00 itibari ile bitmektedir. Saat 18:00 ile 19:00 arası nöbetçi öğretmenlerimiz uygun yaş gruplarına ayrılarak farklı sınıflarda çocuklara eşlik etmektedir. Nöbet sınıfımızda serbest oyun saati yapılmaktadır.

Okula başlamaya karar veren ailemiz ile oryantasyon için uygun bir gün ayarlıyoruz. Belirlenen gün sabahında çocuğumuz uykusunu almış ve karnı doymuş bir şekilde ona refakat edecek kişi (tercihen anne veya baba) ile beraber okulumuza geliyor. İlk gün oyun eşliğinde birlikte yaklaşık 1-1.5 saat geçiriyoruz. İlerleyen günlerde çocuğumuzun duygu durumuna bakarak süreci kademeli olarak arttırıyoruz. Bu süreçte çocuğumuza refakat eden kişi okulda bekliyor. Süreçte kaygı düzeyi artan çocuklarımız olursa refakat eden kişiyi oryantasyon sürecine dahil edebiliyoruz. Oryantasyon sürecindeki ilk haftanın sonlarına doğru her şey beklenilen gibi giderse ilk uyku denemesini yapıyoruz.

Yemeklerimiz okulda aşçımız tarafından hazırlanmaktadır. Mutfağımızda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek hazırlanmaktadır. Her ay yemek menümüz okulumuza özel kullandığımız MOBİL uygulama aracılığı ile ailelerimizle paylaşılmaktadır.

Tabii ki bezli çocuk kabul ediyoruz 🙂 Tuvalet eğitimi için öncelikle çocuğumuzun hazır olmasını ve hazır oluş sinyallerini vermesini bekliyoruz sonrasında ailemiz ile konuşup planlı ve eş zamanlı olarak başlıyoruz.

Okulumuzda 48 aya kadar olan gruplarda uyku saati bulunmaktadır. Çocuğumuzun uyku ihtiyacı azaldığı durumlarda ailemiz ile görüşerek uyku zamanında,çocuğumuzu kısa süreli uyutarak ya da uyumayan gruba dahil ederek ilerliyoruz.

Elbette 🙂 ön büroya öğretmenimiz ile görüşme yapmak istediğinizi bildirmeniz durumunda, öğretmenimiz uygun bir zamanında (molasında ya da öğrencilerinin branş dersinde olduğu zaman diliminde) ailemizle iletişime geçmektedir.

Okulumuzun özel bir mobil uygulaması bulunmaktadır. Okula başlayan öğrencilerimizin ailelerine özel tanımlanmış bir şifre vermekteyiz. Bu şifre ile uygulamaya giren ailelerimiz her gün çocuklarının resimlerine, yemek bilgisine, gün içinde yapılan etkinlik/ aktivitelere ulaşılabilmektedir. Ayrıca ailelerimiz çocuklarının genel duygu ve motivasyon durumu ile ilgili bilgiye de buradan ulaşabilmektedir.

Çocuklarımızın okula başlaması ve oryantasyon sürecinden bir süre sonra ailemiz ile bir süreç değerlendirme ve planlama toplantısı yapmaktayız. Bu toplantıda çocuğumuzun okula uyum süreci ile ilgili tüm detaylar ailemize iletilmektedir. Ayrıca yılda bir kez olmak üzere montessori toplantısı yapılmaktadır. İhtiyaç duyulan her konu ile ilgili Kurucularımız ile rahatlıkla iletişime geçebilir, gelişimleri hakkında bilgilendirme toplantıları yapabilirsiniz.

Okulumuzda çalışan tüm öğretmenler ilgili alandan mezun (Lisans, Önlisans ve Lise) çocuk gelişimi ya da okul öncesi öğretmenleridir. Öğretmenlerimizin tüm eğitim süreçleri kurumumuzda verilen hizmet içi eğitimlerle tarafımızdan sağlanmaktadır.

Her grubumuzda tek öğretmen bulunmaktadır.

Çocukların öz bakımları ile ilgilenen kat görevlilerimiz bulunmakta, çocuklarımıza bu kat görevlileri eşlik etmekte ve sonrasında sınıfına getirerek öğretmenine teslim etmektedirler.

Okulumuzun servisi bulunmamaktadır. Çocuklarımızın ulaşımları ailelerimiz tarafından sağlanmaktadır.